Jaký význam a funkci mají jednotlivé barvy na lapačích snů?

14.08.2023

O možnostech použití a významu jednotlivích prvků jste se dozvěděli v předchozím článku. Nyní se dozvíte, že i použití barvy velmi ovlivní lapač snů.

Barvy mají všeobecně zásadní vliv na vše a všechny kolem nás, existuje psychologie barev. Je tedy nutné v první řadě pozorně zvážit, jakých účinků chcete docílit. Podle toho pak volte barvu (pokud nechcete pouze sladit s ostatním iteriérem).

Velmi stručně jsou zde popsané charaktetistiky jednotlivých barev, pokud budete chtít nastudovat vice detailů, informací je k dohledání spousta.

Zelená barva – tu vybereme, když chceme docílit pohodu a klid. Podporuje kreativitu a budování dobrých vztahů a povzbuzuje sounáležitost s okolím. Zelená uklidňuje, dokáže léčit a úspěšně navozuje pocit relaxace.

Červená barva – tu vybereme, když potřebujeme dodat více energie, životní síly a vášně. Dodá chuť do života. Díky ní budete mít větší odhodlání plnit si sny a přání.

Žlutá barva – použijeme, pokud chceme vnést do prostoru světlo a optimismus, smích a štěstí, veselost a moudrost. Napomáhá zbavit se stresu.

Oranžová barva – volíme, když potřebujeme dodat odvahu plnit si své sny a být úspěšný v práci I doma. Symbolizuje radost a inteligenci.

Modrá barva – zvolíme, když potřebujeme přidat do života klid a rovnováhu, take probouzí smysl pro povinnost a zodpovědnost, zlepšuje úroveň komunikace a zajišťuje úspěch při jednání.

Fialová barva – je barva magie, působí uklidňujícím dojmem. Usnadňuje proces meditace a dosažení duchovních stavů.

Bílá barva – vybereme, pokud cítíme potřebu zesílit účinek ostatních barev na lapači snů. Představuje čistotu, nevinnost a perfekcionismus. Usnadňuje duchovní vnímání a spojení s vesmírem.

Hnědá barva – je barva země, ukotvuje nás k zemi a k přírodě, ze které čerpá energii a předává nám ji, vzbuzuje v nás pokoru, trpělivost a střídmost.

A jaký význam mají jednotlivé prvky v lapačích snů? To se dočtete zde.

Lapače snů může zakoupit zde.