Jaký význam a funkci mají jednotlivé prvky na lapačích snů?

14.08.2023

Lapače snů se používají k zachycení dobrých snů, ty špatné naopak odvádí pryč. Lapače snů doporučujeme zavěšovat na okno nebo dveře zejména v ložnici nebo jiné místnosti určené ke spánku. Tak se zajistí klidný spánek. Mohou se použít také pro celkovou harmonizaci domova, jelikož umí také pročistit energii v prostoru.

Tyto dekorace mohou sloužit i jako magické talismany či amulety štěstí chránící před negativní energií.

Každý prvek na lapači má svůj význam.

Střed – uprostřed lapače vkládáme kamínek, korálek nebo jiný předmět, který představuje Člověka, ten je důležité chránit před negativními vlivy přicházejícími zvenčí.

Tvar – tvar lapače je kruh, který představuje svět a vesmír chránící střed (Člověk). Kruh zadržuje negativní vlnění, je tedy pro něj první překážkou.

Ozdoby peříčka, šňůrky, krajky apod. uvazujeme na spodní a boční část kruhu, kde zachytávají vesmírnou energii a sny, ty filtrují a podle toho jakou mají energii je pak pouští dál do síťky (dobré a pozitivní sny) nebo je pohlcují (špatné a negativní sny, noční můry).

Síť – ta má za úkol zachytit případné špatné sny, které by mohly projít skrz peříčka. Podle indiánských znalostí se zde negativní energie zachytí, zabloudí a už nenajde cestu ke středu (k Člověku). Symetrie sítě symbolizuje harmonii.

A jaký význam mají jednotlivé barvy? To se dočtete zde.

Lapače snů může zakoupit zde.